Spirit of Guatemala – Podróż Mocy z Sergio Roslovetsem – 7-27 czerwiec 2017

ENGLISH BELOW

Zapraszamy Was serdecznie na kolejną Podróż Mocy. Tym razem zabierzemy Was do przepięknej, magicznej, tajemniczej Gwatemali. Połączyliśmy siły z naszym wieloletnim przyjacielem, przewodnikiem i nauczycielem tolteckiej ścieżki wiedzy Sergio Roslovetsem. Opierając się na kilkunastoletnim doświadczeniu Sergieja w wyprawach do Gwatemali, łącząc nasze wizje i pomysły, stworzyliśmy dla Was unikalny, bardzo bogaty program, który pozwoli każdemu z Was odbyć swoją osobistą Podróż Mocy, a jednocześnie doświadczyć na własnej skórze wszystkich niesamowitych darów tego regionu Ziemi.

Poniżej słowa samego Sergieja o jego życiu, pracy, wyprawach i o naszej Podróży Mocy do Gwatemali:

„Przez wiele lat podróżowałem z dala od przeludnionych turystycznych szlaków. Dzięki temu zostałem nagrodzony pięknymi spotkaniami z lokalnymi mieszkańcami, którzy z serdecznością przekazywali mi ich kulturę, historię oraz tradycję.

Dystans, który zachowałem od szkół i wiedzy akademickiej, przedstawił mi bezpośrednio mądrość wywodzącą się z „pierwszej ręki”, co stało się moim mottem życiowym, wypełnionym mocą, radością, przygodami i szacunkiem do Świata jako miejsca Wiecznej Tajemnicy, niemożliwej do zrozumienia, a jednak na tyle atrakcyjnej, aby spróbować ją pojąć.

Następstwem tego doświadczenia był styl w jaki zacząłem przygotowywać swoje podróżnicze warsztaty. Odzwierciedla on esencje starożytnych prawd ludności tubylczej i oferuje zaproszenie, aby głęboko odczuć i przeżyć tą podróż oraz doświadczyć tego niewiarygodnego wrażenia całą swoją istotą.

Te dobrze stworzone, wszechstronne przygody wypełnione są zarówno wyzwaniami jak i odpoczynkiem, przezwyciężeniami i przyjemnościami, wartością dialogów oraz spokojem samotności, kulturą i historią lokalnych mieszkańców, tak starych jak sama Ziemia, ale też współczesnością i komfortem.

Lecz najważniejszą rzeczą w tych wyprawach jest możliwość bezpośredniego dotknięcia starożytnych mądrości, pokoleniowych tradycji, mocy Natury oraz zetknięcia się z tą częścią waszej duszy, która rozświetla się tylko w tamtych miejscach….

W poszukiwaniu Antycznej Prawdy.

Ludzkość od niepamiętnych czasów kontemplowała nad pytaniami: “ Kim jesteśmy?, „Skąd pochodzimy?” oraz „ Jaki jest cel naszego istnienia?”

Starożytne źródła wiedzy, pochodzące od Indian Upanishads, skandynawskich Edda, greckich Iliad, majańskich Popol Vuch i wielu innych dzielą się opowieściami o stworzeniu świata oraz ludzkości w odległych czasach, gdzie Kreacja miała miejsce, kiedy ludzkość była jeszcze młoda a działania jej bohaterów pobudzały wyobraźnię.

Te opowieści były przekazywane nowym generacjom na długo przed tym zanim powstało pismo. Co ciekawe historie te, mimo że pochodzą z odległych dla siebie miejsc na Ziemi, pokazują wiele wspólnych cech, detali oraz kluczowych wydarzeń.

Pomimo wielu różnic w kulturach, odległościach czy epokach owe starożytne mity odzwierciedlają coś wspólnego, nieodłącznego dla całej ludzkości.

Historie oraz teksty pozostawione nam przez naszych odległych, lecz wspólnych przodków są brakującymi kawałkami tego samego obrazu, odsłaniającego kawałek po kawałku całość.

Jako potomkowie staramy się i będziemy się starać rozwikłać te układanki, krok po kroku, podróż za podróżą, aby zobaczyć cały obraz. Połączymy wszystkie te kawałki, jeden obok drugiego, tworząc w ten sposób lustro, dzięki któremu obserwując nasze własne odbicie, zrozumiemy siebie dogłębnie.

Żebyśmy mogli to zrobić, nie wystarczy tylko czytać wyżej wymienione legendy i mity, siedząc wygodnie na kanapie w swoim domu. Potrzebne jest doświadczenie tych starożytnych skryptów, przebycie bohaterskich szlaków, oddychanie tym samym powietrzem, pokonanie tych samych przeszkód i zdobycie tej samej nagrody, którą jest: część starożytnej prawdy. Powinniśmy odważyć się, aby wziąć udział w tej opowieści z całą naszą świadomością, umysłem, emocjami, ciałem, z całością naszej esencji. Tylko wtedy, ta starożytna mądrość może przekształcić się w Moc.

Połączenie z miejscami mocy w Przyrodzie.

Przyroda sama w sobie jest magicznym miejscem, mogącym rozbudzić w nas głęboko ukryte światło, które schowaliśmy żyjąc we współczesnym świecie.

Przebywając na łonie przyrody, czując podmuch świeżego powietrza na twarzy, będąc otulonym spiętrzoną wodą lub spotykając zaciekawione oczy dzikiego zwierzęcia w lesie – każde z tych doświadczeń może w jednej chwili uzdrowić naszą duszę.

Ale to nie wszystko.

Przyroda posiada prawdziwą moc, a dokładnie jest Mocą, która manifestuje się w różnych formach. Daleko od fantazji, wykreowanych w ludzkich umysłach przez millenia, ta moc jest obecna w przyrodzie bezpośrednio, taka jaką jest.

I my możemy nawiązać z nią pełny kontakt.

Nie potrzebujemy żadnych pośredników, elaboratów, postulatów, ani innych wytworów, do których przyzwyczaiły nas nasze umysły. Wszystko czego potrzebujemy to znalezienie się w miejscach, gdzie Moc manifestuje się w pełni i powitanie tego połączenia.

Aby dostać się do takich miejsc Mocy, czasami potrzebny jest przewodnik, który nauczy nas w jaki sposób nawiązać owo połączenie… Potem pojawia się magia komunikacji między tobą, a Wszechświatem. Prosta. Bezpośrednia. Pełna mocy. Transformująca.

W moich podróżach oferuję możliwość, gotowym i odważnym, aby spotkali się z Mocą.

Święte Podróże jako Lustro naszej Duszy.

Kiedy podróżujemy z dala od naszych rutynowych szlaków, znanych okolic i ludzi, mamy wyjątkową szansę na zdjęcie masek, które nosimy każdego dnia. Doświadczając nowych ścieżek komunikacji, nowego języka, nowej kultury, nowego klimatu, nowej kuchni oraz nowych działań, wkraczamy w Nieznane.

Kiedy połączymy ten fizyczny ruch w nowym terytorium z odpowiednimi działaniami na rzecz wewnętrznej przemiany, wtedy zaczyna się prawdziwa święta podróż.

Wymaga ona pozostawienia w domu wszystkich wewnętrznych bagaży – naszych rutynowych zachowań, przyzwyczajeń oraz sposobu postrzegania świata. Kiedy stajemy całkowicie puści i odświeżeni w tym nowym świecie, to nasza dusza zaczyna nas prowadzić, a cała podróż transformuje się w czystą magię. Tutaj nic nie dzieję się przypadkowo. Każdy, nawet najmniejszy detal ma znaczenie, swój czas i miejsce. Mając szeroko otwarte oczy oraz duszę nie przeoczymy tych detali. Doprowadzą nas one do większego obrazu, w którym zbliżymy się do prawdy, mocy, mądrości i znaczenia naszej własnej duszy.

I kiedy ta podróż dobiegnie końca….Zaraz! Zaraz! Jakiego końca….

…Prawda wygląda tak, że nie jesteś w stanie zakończyć tej podróży. W momencie, w którym robisz pierwszy krok, a twoja dusza zaczyna doświadczać wolności – twoja podróż dopiero się zaczyna….I nawet kiedy wrócisz do domu, przez drzwi przechodzi już ktoś nowy. Razem ze zmianą w tobie, zmienia się twoje otoczenie. Powrót nie jest już możliwy, istnieje tylko naprzód – dalsza droga ku nowym horyzontom Nieznanego.

Święta podróż jest zawsze transformacją. Nie jest to jednak transformacja w coś co ty chcesz, jeszcze zanim zaczniesz tą przygodę. Jest to natomiast transformacja w coś czego potrzebowała twoja najgłębsza istota – twoje Serce.

Przygotuj się więc na zaskakujące odkrycia, ekscytujące doświadczenia oraz pełną renowację i transformacje swojej istoty.

Gwatemala – informacje o regionie.

Gwatemala jest małym krajem znajdującym się w Centralnej Ameryce.

Sąsiadująca od północny i zachodu z Meksykiem, Belize od wschodu, Hondurasem z San Salvadorem od południa, z dostępem do Oceanu Spokojnego i Karaibów, oferuje unikalną możliwość zobaczenia, poczucia i dotknięcia różnorodności miejsc w relatywnie krótkim czasie podróżowania.

Jeżeli chcielibyśmy podjąć się zadania opisania piękna tego kraju, słowa „unikalne” oraz „kolorowe” pojawiałyby się cały czas.

Gwatemala jest domem antycznych ruin tajemniczej, Majańskiej cywilizacji z najstarszymi, największymi i najbardziej spektakularnymi pozostałościami ukrytymi w sercach tropikalnej dżungli.

Znajdziemy tam bogactwo dobrze zachowanej dzikiej przyrody, rozciągającej się na setki kilometrów kwadratowych wraz z jej nietkniętymi lasami, bez dróg, bez świateł miast, bez ludzkich śladów i hałasu.

Miejsce aktywnych wulkanów, gdzie nowa Ziemia jest ciągle formowana, gdzie gorące źródła wypływają ze stoków i gdzie w bezpieczny sposób możesz dotknąć tej Mocy swymi gołymi rękoma.
Niesamowite scenerie pięknych jezior tysiąca kolorów, rzeki z ciepłymi nurtami, głębokie jaskinie pełne świecących kryształów na ścianach przepełniają ten kraj.

Gwatemala jest domem ptaka Quetzal, który jest znany ze swoich cennych piór oraz z miłości do absolutnej wolności.

Jest to kraj, gdzie starożytna kultura pozostała żywa przez millenia, gdzie można ją zobaczyć i przeżyć. Szamańskie tradycje oraz rytuały praktykowane są tam od zarania dziejów, aż po dzień dzisiejszy.

W naszym współczesnym świecie urbanizacji i standaryzacji, tubylcza gwatemalska kultura jest jak powiew świeżej, kolorowej bryzy, tradycji, języka, rzemiosła – kombinacja, której rzadko można doświadczyć w większości krajów na świecie.

Wizyta w tym kraju nie pozwoli twemu sercu, aby pozostało nietknięte jej magicznym pięknem, głębią oraz świeżością.

Zapraszam Was do zanurzenia się w ten przepiękny region, abyście mogli poczuć i doświadczyć wszystkich jego aspektów z otwartym sercem.”

Plan Podróży:

Dzień 1- Przylot
Powitanie na lotnisku w Gwatemala City. Transfer do hotelu w historycznym centrum miasta.

Dzień 2 – Gwatemala Flores.
Transfer na lotnisko i wylot do Gwatemala Flores.
Tego dnia zwiedzimy Flores Island, wybierzemy się na relaksujący rejs po Jeziorze Peten Itza oraz popołudniowy spływ kajakami o zachodzie słońca.

Jezioro Peten Itza jest prawdziwą perełką północnej Gwatemali. Jest to największy rezerwat wodny w Yucatan Peninsula, ze swoimi przeźroczystymi, niebieskimi wodami, które pozostają ciepłe przez cały rok. Jezioro otoczone jest zalesionymi wzgórzami z niewielkimi wioskami wzdłuż brzegów, w których od wieków mieszkają i żyją Majowie aż po dzień dzisiejszy.

W samym środku tej przepięknej scenerii znajduje się mała wyspa. Teraz jest ona całkowicie pokryta kolorowymi budynkami, kiedyś jednak była ona Majańskim miastem z ogromną świątynią w centrum. Miasto pozostawało niepodległe jeszcze przez ponad 150 lat po przybyciu pierwszych Europejczyków na te ziemie. Teraz miejsce to oferuje unikalną atmosferę tropikalnej wyspy otoczonej pięknem natury.

Dzień 3 – Trekking w dżungli (dzień pierwszy)
Z samego rana opuścimy Flores, żeby udać się w podróż do małej wioski położonej głęboko w dżungli, gdzie rozpoczniemy wędrówkę do starożytnych ruin El Zotz. Trekking zabierze nas przez las deszczowy oraz wiele szlaków używanych przez tzw. „Chicleros”, którzy zbierają sok roślinny z drzew do wyprodukowania gumy do żucia.

Po dotarciu do El Zotz, rozstawimy obóz oraz przygotujemy się do niesamowitego przedstawienia o zmierzchu, w czasie którego tysiące nietoperzy wzbiją się w niebo, udając się na polowanie. To jest naprawdę niepowtarzalny widok!

Dzień 4 – Trekking w dżungli (dzień drugi)
Dzisiaj będziemy mieli czas, aby eksplorować zarośnięte ruiny El Zotz, ze swoimi piramidami, tak jak zostały one odkryte przez pierwszych badaczy tamtejszych terenów. Będziemy również mieli możliwość poznać lecznicze właściwości lokalnych roślin oraz dostrzec różne gatunki dzikich zwierząt takich jak tukany, papugi, pająki, wyjące małpy, tapiry i jaguary.

Kolejną noc spędzimy w tym cudownym lesie tropikalnym.

Dzień 5 –Trekking w dżungli (dzień trzeci)
Rozpoczniemy nasz dzień wcześnie, żeby wyruszyć do Majańskiej świątyni w Tikal. W trakcie trekkingu będziemy chłonąć niesamowite piękno lasu deszczowego, który zaprowadzi nas do majestatycznych świątyń w Tikal, w samym środku dżungli! Tutaj odpoczniemy i poczekamy ze zwiedzaniem do następnego dnia.

Dzień 6 – Tikal
Godzinę przed świtem rozpoczniemy wspinaczkę z obozu, żeby zobaczyć budzącą się dżunglę z jednej ze świątyń. Przy odrobinie szczęścia ujrzymy pierwsze promienie słońca. Potem odwiedzimy niezwykłą resztę ruin.

Tikal to ikona gwatemalskiej, starożytnej cywilizacji Majów. Jego ruiny to szczególne świątynie oraz miejsca, które odzwierciedlają esencje klasycznego Majańskiego świata. Będąc jednym z najsławniejszych miejsc na mapie turystycznej świata, cały czas kryją w sobie skarby, o których wie niewiele osób. Prawdziwie głęboka eksploracja tego starożytnego miasta czeka właśnie na nas
.
Dzień 7 – Niebieskie Źródła
Dzisiaj wyruszymy na południe kraju. Specjalna łódź zabierze nas do jednego z tych najbardziej zachwycających miejsc natury – zobaczymy źródła, które wystrzeliwują z podziemnej rzeki. Do dziś nie jest znana dokładna przyczyna niebieskiego koloru rzeki. Wg. przypuszczeń morskich biologów przyczyną są jest liczba ślimaków nadających niebieskie ubarwienie.

Dzień 8 – Jaskinie Candelaria
Cały dzień będziemy eksplorować magiczny i nieopisywalny podziemny świat „Xibalba”. To będzie prawdziwy czas spotkania z Nieznanym….

Dzień 9 – Lanquin
Transfer do Lanquin. Po drodze zatrzymamy się na plantacji kawy, by następnie odwiedzić jaskinie w Lanquin.

Ten region zwany jako Q’eqchi Maya znany jest ze swoich jaskiń. Majowie przez wieki używali ich jako świętych, ceremonialnych miejsc, dlatego też nazwali je „Sercem Niebios”. Zanurzymy się w tym podziemnym świecie, aby później zmartwychwstać z Matki Ziemi, tak jak dawni bohaterowie Majańskich legend.

Dzień 10 – Biotopo del Quetzal.
Transfer do Antigua Guatemala. Po drodze zatrzymamy się aby zobaczyć Biotop Quetzal’a. Ulokowany na zboczu góry las jest domem słynnego ptaka, który od zawsze był i nadal jest ikoną oraz symbolem wolności i czystości. Ptaki te są bardzo rzadko spotykane, lecz miejmy nadzieję, że uda nam się zobaczyć je choć na moment.

Dzień 11 – Antigua Guatemala
Starożytna stolica Gwatemali zachwyca swoją magiczną scenerią, widokami zamrożonymi w czasie, przyjacielskim życiem oraz świeżością górskiego powietrza, wypełnionym cieniutką nutką tysiąca kwiatów, rosnących wszędzie w tym mieście.

Odwiedzimy lokalny market, spotkamy mieszkańców, ich tradycję oraz posmakujemy lokalnej kuchni.

Dzień 12 – Wulkan Pacaya
Dzisiaj udamy się na wędrówkę do najbardziej aktywnego wulkanu w Centralnej Ameryce, wulkanu Pacaya. Jest to miejsce czystej mocy Ziemi, które dosłownie będziemy mieli okazję dotknąć i poczuć. W miejscu narodzin nowej ziemi, odnowimy naszego ducha i naładujemy baterie do dalszej podróży.

Dzień 13 – Jezioro Atitlan
Transfer nad Jezioro Atitlan. Tam łodzią będziemy odkrywać lokalne wioski, w których miejscowe kobiety ręcznie wytwarzają piękne tkaniny, wszystko w naturalny sposób. Odwiedzimy również domowe galerii tubylczych malarzy.

Wybierzemy się także do Maximon Majańskiego boga, aby nauczyć się o wierzeniach i duchowości T’zutujil Maya.

Dzień 14 – Jezioro Atitlan c.d
Ten dzień jest dedykowany szamańskiej tradycji majańskiej starszyzny. Dokładny program tego dnia może się zmienić i zawiera odrobinę tajemnicy.

Dzień 15 – Jezioro Atitlan c.d.
Czas wolny na jeziornych plażach.

Dzień 16 – Quetaltenango
Wspinaczka do jednego z wulkanów, gdzie ukryty jest prawdziwy klejnot. W samym środku krateru znajduje się święta laguna, używana przez Majów od wieków jako miejsce kultu. Będziemy doświadczać tego miejsca z należytym szacunkiem.

Dzień 17 – Zunil i Almolonga
Zobaczymy lokalną gwatemalską farmę i poznamy tradycję regionu.
Później odpoczniemy w gorących źródłach. Naprawdę gorących! Przygotujcie się na relaks i doładowanie w wodzie wychodzącej z samego serca wulkanów.

Dzień 18 – Takalik Abaj
Takalik Abaj jest jedną z najstarszych terenów Gwatemali, gdzie kultura majańska spotkała się z kulturą Olmeków. Jest to miejsce, w którym prawdopodobnie zaczęła się majańska cywilizacja.
Zobaczymy mix architektury olmeckiej i majańskiej oraz najstarszych majańskich inskrypcji wyrytych na skałąch.

Późnym wieczorem przybędziemy nad Ocean Spokojny.

Dzień 19 – Monterrico
Cały dzień spedzimy na wulkanicznych plażach, gdzie mnóstwo słońca, fal oraz słonej bryzy pozwoli wypocząć.

Dzień 20 – Monterrico.
Czas wolny na plaży.

Dzień 21 – Monterrico – Gwatemala City
Transfer do Gwatemala City.
Powrót do domu.

Termin wyprawy: 7 – 27 czerwiec 2017 r. = 21 dni

Wielkość grupy: 6 -13 osób

Koszt:
3200 USD grupa 12-13 osób
3400 USD grupa 10-11 osób
3800 USD grupa 8 – 9 osób
4100 USD grupa 6 – 7 osób
(Cena od osoby za cały wyjazd)

Cena zawiera:

• Cały wyżej wymieniony program
• Wszystkie noclegi (hotele, hostele, obozy, namioty itp.)
• Transport wszelkimi środkami w trakcie całego wyjazdu (taxówki, prywatne busy, autobusy, łodzie itp.)
• Przelot wewnętrzny Guatemala – Flores
• Wszystkie bilety wstępu, opłaty za zwiedzania (zabytki, ruiny, muzea)
• Opłaty za przewodników, opiekunów, tłumaczy
• Wypożyczenie potrzebnego ekwipunku na czas trekkingów (namioty, karimaty, kije, kuchenki itp.)
• Śniadania (przeważnie razem z noclegiem mamy śniadanie)
• Wyżywienie podczas trekkingu w dżungli
• Niespodzianki
• Niezapomniane przeżycia
• Opiekę Sergieja i Podróży Mocy 🙂

Cena nie zawiera :

• Biletów lotniczych Polska-Gwatemala, Gwatemala-Polska ( koszt na dzisiaj około 3500 – 3700 PLN łącznie)
• Ubezpieczenia podróżnego (wymagane)
• Dodatkowych posiłków: obiady, kolacje
• Pamiątek, zakupów własnych

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłaty zaliczki w kwocie 700 USD lub 3000 PLN na wskazane przez nas konto. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w prywatnej wiadomości.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 maja 2017r.

Całej naszej wyprawie będzie towarzyszył duch „Ja jestem, My jesteśmy”. Ja jestem suwerenem, jestem kompletny, cała wiedza której szukam i potrzebuje jest we mnie. Ja jestem swoim najlepszym nauczycielem, ja jestem swoim najlepszym uzdrowicielem, ja jestem swoim najlepszym przewodnikiem. Wszystko czego potrzebujesz jest w Tobie, a my pomożemy Ci dotrzeć do tego miejsca w Tobie i głęboko je zintegrować. Gdy już w pełni zakorzenisz się w świadomości Ja jestem, wtedy pojawia się przestrzeń na My jesteśmy. Kiedy odkryjesz, że to wszystko czego szukasz masz w sobie, zrozumiesz że to wszystko jest również w każdym z nas. Wszyscy jesteśmy ze sobą połączeni, a każda napotkana osoba jest dla nas pięknym lustrem, dzięki któremu możemy się uczyć i wzrastać. My jesteśmy równi. Jesteśmy tacy sami, choć różnimy się formami i dlatego życie jest takie ciekawe, pełne wszystkich kolorów tęczy.

We wszystkim czego będziemy doświadczać, będziemy razem. Będzie to więc Twoja indywidualna podróż po swoją osobistą moc, ale też podróż w grupie, gdyż każdy będzie w podobnym doświadczeniu. Będziemy razem, bo być razem i wspierać siebie nawzajem to najpiękniejsza rzecz, której możemy doświadczyć. Pragniemy podzielić się z Wami naszą wizją podróżowania, wchodzenia w nieznane, abyście mogli doświadczyć tych wszystkich cudów, których my doświadczamy cały czas w trakcie naszych wojaży.

Jeśli czujesz, że jesteś gotowy wyruszyć w wyprawę po swoją osobistą moc, po wolność, ta podróż jest dla Ciebie. Z największą przyjemnością zapewnimy Ci odpowiednie narzędzia, bezpieczeństwo, opiekę oraz stworzymy idealną przestrzeń do Twojej indywidualnej transformacji. Zapraszamy z Serca !!!

O prowadzących :

Sergio Roslovets:

Więcej informacji o Sergieju i jego pracy znajdziecie tu: http://roslovets.com/

Maciej Marczak i Łukasz Med Wieczorek:

Od wielu lat zgłębiamy szeroko rozumianą szamańską ścieżkę serca. Łączymy tradycje, techniki i metody pracy z Ameryki Południowej, Północnej oraz ze Wschodu. To wszystko zabarwiamy naszymi własnymi wglądami, informacjami i sposobami pracy, które stale do nas przychodzą. Przez ostatnie lata mieliśmy przyjemność współpracować i uczyć się od wielu wspaniałych szamanów, nauczycieli i uzdrowicieli. Inspiruje nas ścieżka toltecka, camino rojo, joga kundalini, tensegrity, szamańska oraz zachodnia tantra Osho, jogiczne praktyki transformacji trucizn umysłu, polinezyjskie metody uzdrawiania, hooponopono. Jesteśmy również autorami strony/bloga http://www.podrozemocy.pl/

W roku 2015 zrealizowaliśmy nasze wspólne marzenie, którym była ponad 3-miesięczna podróż mocy przez teren Meksyku i Peru. To co się działo z nami i w nas w tym czasie opisywaliśmy i wciąż opisujemy na naszym blogu. Nie była to nasz pierwsza wyprawa. W trakcie naszych poprzednich podróży, które odbywaliśmy oddzielnie udało nam się m.in. przejechać stopem całą Europę, odwiedzić wiele krajów w Azji, Afryce, Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej. Regularnie organizujemy unikalne wyprawy w najbardziej magiczne zakątki naszej cudownej Planety. Podróżowanie jest naszą pasją, a Podróże Mocy to nasze życie!

————————–————————–————————–————
“For me there is only the traveling on the paths that have a HEART.. And the only worthwhile challenge is to traverse its full length.
And, there I travel, looking, looking, breathlessly”
Don Juan Matus

We would like to invite you to another journey of power. This time we will take you to the beautiful, magical, mysterious Guatemala. We have joined forces with our longtime friend, guide and teacher of the Toltec’s path of knowledge, Sergio Roslovets. Based on Sergio’s many years of experience in journeys to Guatemala, combining our visions and ideas, we have created for you a unique, very rich program that will allow each of you to take on a personal journey of power while experiencing all the amazing gifts of this region of the Earth.

Below are the words of Sergiej himself about his life, work, expeditions and about our Journey of Power to Guatemala:

For many years I travel far from the crowded touristic routes, meet with local people offering sincere interest to their traditions, history and culture.

Far from being an academic knowledge, this first-hand information became a way of my own life, filled with power, joy, adventures and respect to the World as the place of Eternal Mystery, so impossible to comprehend and so attractive to try to do it.

As a result of that experience the whole style of my travelling programs emerge. It reflects the essence of ancient truths of local people, and offers you an invitation to deeply relieve the experience and get the ineffable impressions with whole of your being.

Those well designed and comprehensive adventures are filled with challenges and leisure; overcoming and getting pleasure; the value of dialogue and the peace of solitude; culture and history of the local people, old as the Earth itself, and present-day realities and comfort.

And the most important – in that adventures you can directly get in touch with the ancient wisdom, the life traditions, the power of the Nature and with the parts of your own soul that may come into light only there…

I invite you to join one of my program of deep adventure travels or leave a request for one for yourself.

„In search for the Ancient Truth”

Throughout the history of Humanity people were contemplate on the questions like “Who we are?”, “Where we are coming from?”, “What is the goal of our life?”.

Such ancient sources of wisdom like Indian Upanishads, Scandinavian Edda, Greek Iliad, Mayan Popol Vuch and many others give stories of the creation of the world and humans in distant times where this Creation took place, when the Humanity was young and the doings of its heroes where striking the imagination.

That stories where passed through generations long before they were fixed in writings. Interestingly, but stories from all the distant places on Earth demonstrate many commons in structure, details and many key events described there.

Notwithstanding the differences in culture, origin and even epoch of creation, the ancient myths reflect something common, originally inherent in all Humanity.

These stories and texts, left to us by our common distant ancestors, are the pieces of the big puzzle, reflecting just the small details of the wholeness.

We will try to solve that puzzle step by step, travel by travel, to be able to see the big picture. We will gather all the parts of that mirror one by one to look inside and see our own reflection, to understand ourselves deeply.

To let it happen, it is not enough just to read the myth or a story sitting on the sofa in your house. We have to relieve the ancient script, to walk the pathways of its heroes, breath the same air, overcome the same obstacles and gain the same price – a piece of ancient truth. We should be dared to participate in this story with our consciousness, and mind, and emotions, and body – the whole our being. Only then the Ancient knowledge may transform itself into the Power.

„Connecting with the Powers of Nature”

Nature by itself is a magical place, which can highlight the shining parts of ourselves hidden deep in our being and not showing up for years in our modern urban life.

Just be in the Nature, let the fresh breeze touch your face, be embraced by the foaming waters, meet the curious eyes of a wild animal in the woods – all that may heal the wounds of our soul instantly.

But there is even more.

Nature hides the true Power. Well, in fact it is the Power that manifests in many forms. Far from any fantasies that humankind invented throughout the millennia, that Power manifests itself in the Nature directly, as it is.
And we can establish a full contact with it.

We don’t need any intermediary, elaborate theory, strong postulates and any other things our mind is so inclined to do. All that we need is to get into the special places where the Power manifests itself at full range, and welcome the connection.

To get to such a place you may need a guide. To know how to connect you may need a person who shows it for you… But then it will be an intimate magic of communication between you and the Universe. Straight. Direct. Powerful. Changing.

In my programs I offer that possibilities for the ones who are ready, dared, dedicated to meet the Power.

„Sacred Travel as the Mirror for the Soul”

When we travel far from our common routes, usual surroundings and well known people, we get a unique chance to face off the masks we are wearing in our everyday world. Exploring new ways of communications, new language or culture, new climate, food and everyday life-sustaining activities, we step into the Unknown.

And when the physical movement into a new territory is combined with the proper activities for the inner changes, the real sacred travel begins.

It requires to leave at home all the internal luggage – your habits, lifestyle, perception of the world. Being totally fresh-new in the new world makes a call to the soul. And as our soul starts to guide the way – the whole travel transforms itself into a pure magic. Nothing is happening here by chance or occasion – every little detail has its meaning, place and time. With our eyes and soul wide open, we don’t miss those details. And they start to paint a bigger picture – a real travelling toward the truthfulness, power, knowledge and meaning – to our own soul.

And when that travel finishes… Wait! That’s not the right way to say…

… In fact, you can’t finish this travel. As soon as you make the very first step and your soul starts to know the freedom – you just keep on going… And even when you come back home, it is someone new who enters the door. And as soon as you change, the surroundings change too. So, literally there is no way back. Only ahead – further on to the new horizons of the Unknown.

The sacred travel is always a transformation. It is not a transformation into something you want before it starts. But it definitely transforms you into something so wanted by the depths of your inner being – your Heart.

So, get ready for the surprising discoveries, exciting experience and the full renovation and transformation.

„Guatemala – information about the country”

Guatemala is a small country located in the Central America.
Surrounded by Mexico on the north and west, Belize on the East and Honduras with San Salvador on the south, with access to both the Pacific Ocean and the Caribbean, it offers a unique opportunity to see, feel and touch diverse places in a relatively short travelling distance.

When it comes to de task of describing the beauty of this country, the words “unique” and “colorful” would come out all the time.
Guatemala is home of ancient ruins of mysterious Mayan civilization, with the oldest, biggest and the most spectacular ones hidden it its tropical jungles.

It hosts wildlife preserved in the natural habitats with hundreds of square miles of untouched forests where are no roads, no city lights and no human made noise or traces.

It is a place of active volcanic activity, where the new Earth is formed constantly, where the thermal springs come out right from the slopes and where you can safely touch that Power with your bare hands.

It offers the scenic landscapes of beautiful lakes of hundreds colors, streaming rivers with warm waters, deep caves with shiny crystals on their walls.

It is a home of Quetzal bird, known by its precious feathers and its love for absolute freedom.

It is a country where the ancient culture stays alive for millennia and where you can see it and relieve it. It preserves shamanic traditions that had been practicing continuously from the dawn of the humankind.

In our world of fast urbanization and standardization, the native Guatemalan culture is like a fresh wind of colors, traditions, languages, handicrafts – a combination that you barely meet in most of the other places in the world.

The visit to this country won’t let your heart stay unaffected by its magical beauty, depth and freshness.
I invite you to take a deep diving into this wonderful region to express and feel all the aspects of this country with you open heart.

Itinerary:
Day 1 – Arrival
Welcome at the Airport in Guatemala City. Transfer to hotel in the historical center of the city.

Day 2 – Guate – Flores
Transfer to the airport and Flight Guatemala – Flores.

Then we will have time to explore Flores Island, take a boat to relax at the lake Petén Itza and take afternoon kayak sunset tour.

Lake Petén Itza is the real pearl of northern Guatemala. This is the biggest reserve of fresh water in Yucatan peninsula, with clear blue waters that stay warm all year long. The lake is surrounded by forested hills with small villages on its shores where Mayan were living for millennia’s and are living till the present times.

In the middle of this beauty a small island is located. Now covered completely with colorful buildings, once it was a Mayan city with a huge temple in the middle. This city stayed independent for more than 150 years after the first Europeans came to that lands. Now it offers a unique atmosphere of tropical urban island surrounded by the beauty of nature.

Day 3 – Jungle Track Day One
We will leave Flores in the early morning and start our journey to the village community deep in the jungles, where we will begin the hike to the ancient ruins of El Zotz. The trek will take us through the rainforest and along many of the routes used by the “Chicleros” who work to collect sap from trees to produce chewing gum.

Upon arrival at El Zotz you will help to set up camp and prepare for the amazing dusk performance as thousands upon thousands of bats fly out of the nearby cave on their nightly search for food. This is truly an amazing sight!

Day 4 – Jungle Track Day Two
Today we will have time to explore the overgrown ruins of the El Zotz site with its pyramids as they have been found by the first explorers who came across them. You can also learn about medicinal plants in the area and keep an eye open for some of the varied wildlife such as toucans, parrots, spider and howling monkeys, tapir and jaguars!

Then you will have another night in the beauty of tropical forest.

Day 5 – Jungle Track Day Three
An early start today to begin the jungle trek across to the Mayan Temple site of Tikal. You can take your time as you trek through this beautiful rainforest scenery and enjoy the excitement of arriving at the huge temples of Tikal from the middle of the jungle!

We would suggest that upon arrival at Tikal you take the rest of the day to relax, perhaps entering the site to enjoy the sunset from one of the temples but leaving the main exploration until the next day.

Day 6 – Tikal

An hour before the dawn we will start the hike from the hotel to see the awakening of the jungle from the temple IV. With a bit of luck, we will see the first rays of the sun. Then visit the others groups of the magnificent Tikal ruins.

Tikal is an iconic sight of Guatemala and ancient Mayan civilization. It’s ruins of elaborate temples and palaces reflect the essence of the Classical Mayan world. Being one of the top attractive points for the tourists all around the world, it still hides some treasures only a few know. The true deep exploration of this ancient city is waiting for us.

Day 7 – Blue Spring Waters
Today we will start our journey to the south of the country. You will take a boat down one of the streams to see one of the Nature Amazes – the springs exiting from the underground in the river. The cause of blue color of the water is still unknown, according to some marine biologist who visited the place is due to the amount of snails that are in the place and that give off the blue coloration.

Day 8 – Candelaria Caves
You will have three hours of adventure to enjoy a unique experience in the Mayan world! You will discover the underground world of „Xibalba”… A mysterious and always different light filters through the greenery of an evergreen jungle to enter the gigantic halls and illuminate the fantastic mineralogical formations that adorn immense galleries an unreal atmosphere. Indescribable and magical.

Day 9 – Lanquin
We will transfer to Lanquin, stop on the route at coffee farm to view the plantation and the process of the coffee. Then we visit the caves of Lanquin.

This reqion of Q’eqchi’ Maya holds a large network of caves. The Maya have used them for as sacred places of ceremony and worship for centuries, knowing the caves as the “Heart of Heaven”. We will explore this Underworld and then resurrect from the Mother Earth, just as the main Heroes of Mayan legends did.

Day 10 – Biotope of Quetzal
Today transfer to Antigua Guatemala with on the route visit to the Biotope of Quetzal. Located on the slope of the mountain, this forest hosts an infamous brilliant bird that was, and still is, an iconic symbol of freedom and purity. The birds of Quetzal are rare to see, but hopefully we will have the chance to get a glimpse on some.

Day 11 – Anigua Guatemala
An ancient capital of Guatemala won’t leave your heart untouched by its magical ambient, views frozen in time, friendly sparkling city life and fresh mountain air filled with the thin notes of the thousands of flowers growing everywhere in this town.
You will see local market, meet local people and their traditions and have time to enjoy the delicious local food.

Day 12 – Pacaya Volcana
Today trek to Pacaya volcano, the most active volcano in Central America. This is just the pure power of Earth that you may literally touch, feel and smell. In the place of birth of the new earth you will renovate your spirit and recharge yourself for the next part of our expedition.

Day 13 – Lake Atitlan
This morning we will have a transfer to Lake Atitlan. There you will take a scenic boat ride across the lake to small villages, where we can visit the women’s textile cooperative to see hand weaving and natural dye process. Also, here you will visit the studios/homes of the celebrated naïf painters.

We will perform the visit to the Mayan God Maximon and learn about the spiritualism and beliefs of the T’zutujil Maya

Day 14 – Lake Atitlan cont.
This day is dedicated to the shamanic traditions of Mayan elders. The exact schedule of this day is subject of change and has a touch of mystery.

Day 15 – Lake Atitlan cont.
Leisure day of the shores of the lake. We may perform some extra activities of just enjoy the scenes of Nature.

Day 16 – Quetaltenango
Today we will hike to one of the volcanoes where the real jewel is hidden. Right in the crater there is a sacred lagoon, used by Mayan tribes for centuries as a place of natural worship. We will explore this place with respect and care.

Day 17 – Zunil & Almolonga
Today explore the local farm at Guatemala and meet the agricultural traditions of the region.

Then we will stop at the hot springs, really hot ones! Prepare yourself for relaxing and recharging experience of embrace of the waters coming right from the hearth of the volcanoes

Day 18 – Takalik Abaj
Today we will visit Takalik Abaj archaeological site.

This is one of the oldest site in Guatemala, where the proto-mayan culture met with the culture of Olmecs many centuries A.D. Probably, here the whole Mayan civilization has started. You will see the mixture of Olmec and Mayan architecture, and the oldest of Mayan inscriptions carved into the stones.

Late at night we arrive and the coast of the Pacific Ocean.

Day 19 – Monterrico
We will stay on the shore with the huge natural reserve of mangroves nearby. The miles of sandy volcanic beaches, lot of sun, waves, playas and salty breeze are waiting for you.

Day 20 – Monterrico cont.
Leisure day on the beach.

Day 21 – Monterrico to Guatemala City
Transfer to Guatemala City.

Leave home.

Expedition date: 7th till 27th of June 2017

Group between 6 to 13 people.

Investment:
3200 USD group of 12-13 persons
3400 USD group 10-11 persons
3800 USD group 8 – 9 persons
4100 USD group 6 – 7 persons
(Cost per person for the whole journey)

Price includes:
• Above agenda
• All of accommodation (Hotels, hostels, tents, etc)
• Inside flight from Guatemala to Flores
• Transport by any means during the trip (taxi, private buses, buses, trains, etc.).
• All entrance fees, fees for sightseeing (monuments, ruins, museums)
• The guides and guardians, translation
• Renting the necessary equipment for trekking (tents, mats, sticks, stoves, etc.).
• Breakfast (in almost every place where we will be together with accommodation breakfasts are included)
• Surprises
• Unforgettable experience
• Personal care and guidance of Sergio Roslovets and ours.

Price does not include:
• Plane tickets from Poland to Guatemala and back (total cost of the tickets is about 900 USD as of today) or from another country
• Travel insurance (required)
• Additional meals, lunches, dinners
• Souvenirs, personal shopping 🙂

Number of places is limited. First come, first served. Deposit of $ 700 or 3000 PLN is required, we will provide you with the account. Those interested, please contact us in a private message.

Applications are accepted until May 15th, 2017.

Our whole expedition will be conducted in the spirit of „I am, we are.” I am the sovereign, I’m a complete, all the knowledge that I want and need is within me. I am my best teacher, I am my best healer, I am my best guide. Everything you need is within you, and we will help you get to that place inside you and will help you integrate it. Once fully rooted in consciousness I am, then there is space for We are. When you discover that all you’re looking for is within yourself, you will understand that all this is also in each and everyone of us. We are all connected, and each person we meet is our beautiful mirror through which we can learn and grow. We are all equal. We are the same, even though we are here in different forms and that is why life is so interesting, full of all the colors of the rainbow.

In everything we will experience, we will be together. Hence, this will be your personal journey, but at the same time it will be journey of a group, because everyone will have a similar experience. We’ll be together, because to be together and support each other is the most beautiful thing we can do. We want to share our vision of traveling, so you also may feel and experience all the miracles that we had experienced, during our 3 month journey.

If you feel, you are ready to embark on a quest for your own personal power, freedom, then this journey is for you. With our greatest pleasure we will provide you with the right tools, safety, care and we will create the perfect space for your personal transformation. We invited You from our place of Heart!!!!

About Us:

Sergiej Roslovets

All info about Sergiej Roslovets you will find on his personal website:
http://roslovets.com/

Maciej Marczak i Łukasz Wieczorek

For many years, we explore the wider shamanic path of the heart. We combine the traditions, techniques and meditation from both Americas and the Far East. It all is colored by our own insights, information and ways of working that constantly come to us. Over the past years we have had the pleasure to work together and learn from many great shamans, teachers and healers. We are inspired by the Toltecs, kundalini yoga, tensegrity, shamanic and Western Osho tantra, yoga practice, transformation poisons of the mind, Polynesian healing methods Ho’oponopono. We are also the authors of our blog on http://www.podrozemocy.pl/

In 2015 we realized our biggest dream, which was 100 days journey through Mexico and Peru. What have happened with us and in us and for us at the time, we have described and still describe in our blog. This was not our first trip. In total we spent together almost a year in Peru. During our previous trips, which we held separately we have, among others, cross whole of Europe, visited many countries in Asia, Africa, North, Central and South America. Journey is our passion and Journeys of Power is our life!

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.